• Szkolenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców z wykorzystania sztucznej inteligencji

• 07.05.2024
        • 7 maja w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów, nauczycieli i rodziców na temat sztucznej inteligencji. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, czym jest sztuczna inteligencja oraz zobaczyli, jak mogą ją wykorzystać. Głównym celem spotkania było zwiększenie świadomości w zakresie wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji oraz promocja wiedzy o AI i kształtowanie świadomej postawy, przeciwdziałającej jej niewłaściwemu wykorzystaniu w procesie edukacji.

• "Aktywna tablica" Sieci użytkowników tablic i monitorów interaktywnych 2023/2024

• 07.05.2024
        • Uczniowie naszej szkoły codziennie mogą czerpać korzyści z nowoczesnych, technologicznych pomocy edukacyjnych. Czasy sztucznej inteligencji oraz technologii są tymi, w których dorastają nasi najmłodsi i młodzież. Umiejętność posługiwania się tablicą interaktywną oraz pozyskiwania wiedzy z Internetu są ważnymi kompetencjami. Zajęcia, w których wykorzystuje się tablicę interaktywną, dywan edukacyjny, również inne technologiczne pomoce angażują dzieci w lekcję. Pozwalają im przyswoić więcej wiedzy. W ramach rządowego programu ,,Aktywna Tablica’’ 23 kwietnia naszą szkołę odwiedziła p. Danuta Moroz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. Uczestniczyła wraz z p. Alicją Kuklińską, Ewą Dyczewską oraz Marzeną Dudą w zajęciach otwartych z języka angielskiego. Lekcje odbyły się z klasą 6 i 2. Poprowadziła je p. Magdalena Sieńkowska. Głównymi celami, oprócz dydaktycznych, było pokazanie, jak uczniowie i nauczyciele w swojej pracy wykorzystują nowoczesne technologie oraz aktywizują uczniów do pracy z nimi. Dzieci wraz z nauczycielem pracowały z tablicą interaktywną i dywanem edukacyjnym. Wszyscy uczniowie byli chętni do pracy oraz zaangażowani w lekcję, a nauczyciele mogli wymienić się doświadczeniami związanymi z pracą z tablicą interaktywną i dywanem edukacyjnym. Dziękujemy za udział w zajęciach, a także świetną atmosferę spotkania p. Danucie Moroz. W albumie fotograficznym znajduje się fotorelacja z naszego spotkania.

Magdalena Sieńkowska

• Dekanalny Przegląd Piosenki Patriotycznej w Rajgrodzie

• 05.05.2024
        • W Domu Katolickim „Barka” w Rajgrodzie w Dzień Flagi odbył się Dekanalny Przegląd Piosenki Patriotycznej.  Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Grabowska z klasy VIII, która zaśpiewała pieśń Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską”. Justyna Grabowska zaprezentowała piosenkę „Flaga Polski”, a w duecie z Wiktorią Szymańską wykonały pogodny  utwór o ojczyźnie „To moja Polska”. Uczennice przygotowała Anna Palczewska-Ciruszys. Dziękujemy dziewczynkom za piękny występ i odwagę oraz gratulujemy talentu muzycznego.

• I Edycja Powiatowego Konkursu Młodych Talentów Aktorskich

• 05.05.2024
        •  24.04.2024r. na małej Scenie Podlaskiego Teatru Współczesnego w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu Młodych Talentów Aktorskich, której celem było wyłonienie najbardziej utalentowanych aktorsko uczniów, propagowanie sztuki wyższej wśród lokalnej społeczności oraz artystyczny rozwój osobisty młodego pokolenia. Konkurs odbywał się w formule prezentacji teatru jednego aktora.

Naszą szkołę reprezentowały Justyna Grabowska i Magda Kuklińska – uczennice klasy VI. Pod kierunkiem Anny Palczewskiej-Ciruszys Justynka  przygotowała recytację wiersza „Ptasie radio” Juliana Tuwima, a Magda „Kłamczuchę” Jana Brzechwy. Bardzo piękny, sugestywny i aktorski był występ obu naszych uczennic, niestety niedostrzeżony przez jury konkursu, w którym wystąpiło aż 25 uczestników. Odbyły się również bardzo pouczające warsztaty aktorskie i pogadanka z założycielem teatru Pawłem Aksamitem. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!