Wykorzystanie pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości w maju

31.05.2023 21:46

W maju zarówno młodsi jak i starsi uczniowie korzystali z aparatu fotograficznego zakupionego z funduszy projektu „Laboratoria Przyszłości”.  Uczestnicy koła artystycznego z klas I i II nabywali umiejętności fotograficzne robiąc zdjęcia w plenerze. Uczniowie z klasy VIII podczas godziny wychowawczej wykonywali pamiątkowe fotografie grupowe i koleżeńskie. Aparat fotograficzny był również wykorzystany przez uczniów podczas szkolnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Na języku rosyjskim klasa VII i VIII wykorzystywała raft z druków 3D  do zadań powtórzeniowych. Przed egzaminem ósmoklasisty uczniowie otrzymali wydrukowane na drukarce 3D czterolistne koniczynki „na szczęście”. #LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

Kwietniowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości

30.04.2023 19:48

Już ósmy miesiąc nasi uczniowie korzystają z pomocy edukacyjnych zakupionych dzięki udziałowi  w projekcie Laboratoria Przyszłości. W kwietniu uczniowie klasy V na lekcjach techniki ukończyli konstruowanie katamaranu.  Równocześnie dyskutowali o odnawialnych źródłach energii i najnowszych technologiach wspierających ochronę przyrody. Uczniowie klasy IV  i V konstruowali roboty z klocków na godzinie wychowawczej, a dzieci z klasy I i II podczas edukacji informatycznej zbudowały ciekawą postać z klocków i z ogromną radością zaprezentowały efekty swojej pracy. Uczestnicy zajęć artystycznych wykonywali ozdoby wielkanocne przy użyciu długopisów 3D.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

Marcowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach "Laboratoriów Przyszłości".

31.03.2023 22:27

W marcu uczniowie intensywnie wykorzystywali sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Na technice uczniowie klasy V wykorzystali druk 3D do opisu materiałów używanych w architekturze od starożytności do czasów współczesnych.  Uczniowie klasy IV na technice poznawali zasady ruchu drogowego z wykorzystaniem robotów. Sprawdzili możliwości szybkości i zwinności robotów na drodze oraz uczyli się, czym jest droga hamowania. Dokonywali również modyfikacji robotów, by zwiększyć bezpieczeństwo poruszania się nimi zarówno dla kierującego, jak i dla pieszego. Na kolejnej lekcji techniki uczniowie klasy IV oglądając wydruk z drukarki 3D mapy świata wkomponowanej w drzewo zastanawiali się nad kwestią ochrony środowiska. Drzewo stało się inspiracją do powstania plakatów zachęcających do dbania o przyrodę. Dało również początek dyskusji, dlaczego ludzie niszczą Ziemię i jak uczeń klasy IV może temu zapobiec. Uczniowie klasy V na technice konstruowali katamaran. Przy tworzeniu robota musieli wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę na temat stosowania skali i odczytywania wymiarów z rysunku. Tworzenie katamaranu było doskonałym powodem dyskusji na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii do ekologicznego poruszania się po świecie.  Na lekcji języka rosyjskiego uczniowie z klasy VII omawiali tradycje wielkanocne w Rosji połączone z pokazem zdjęć najpiękniejszych miejsc w Moskwie. Obejrzeli również model przedstawiający Sobór Wasyla Błogosławionego wydrukowany w drukarce 3D. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w rekolekcjach wielkopostnych organizowanych w parafii podczas których wykonali zdjęcia aparatem zakupionym z projektu „Laboratoria przyszłości”. Z racji zbliżających się świąt uczestnicy koła artystycznego z klasy IV i V wykonali ozdoby świąteczne długopisami 3D.  Marzec to czas radosnego powitania wiosny. Z tej okazji w szkole odbyło się spotkanie integracyjne klas I, II, IV, V podczas którego dzieci zaprezentowały przedszkolakom tradycje związane z powitaniem wiosny oraz liczne wiersze i pieśni, a także pełen energii spektakl pt. „Witaj wiosno”. Podczas tego spotkania uczniowie wykonywali zdjęcia aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”, które zostały zamieszczone w galerii na stronie internetowej szkoły. Najmłodsi uczniowie z klasy I wykorzystywali aparat fotograficzny podczas edukacji informatycznej zgłębiając tajniki fotografii. Uczniowie klasy I, IV, V po wnikliwej analizie instrukcji bardzo chętnie konstruowali roboty na zajęciach informatycznych i godzinie wychowawczej.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#