• Kwietniowe lekcje z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości

• 30.04.2023
        • Już ósmy miesiąc nasi uczniowie korzystają z pomocy edukacyjnych zakupionych dzięki udziałowi  w projekcie Laboratoria Przyszłości. W kwietniu uczniowie klasy V na lekcjach techniki ukończyli konstruowanie katamaranu.  Równocześnie dyskutowali o odnawialnych źródłach energii i najnowszych technologiach wspierających ochronę przyrody. Uczniowie klasy IV  i V konstruowali roboty z klocków na godzinie wychowawczej, a dzieci z klasy I i II podczas edukacji informatycznej zbudowały ciekawą postać z klocków i z ogromną radością zaprezentowały efekty swojej pracy. Uczestnicy zajęć artystycznych wykonywali ozdoby wielkanocne przy użyciu długopisów 3D.

#LaboratoriaPrzyszlosci#LaboratoriaPrzyszlosci#

• Informacje z KRUS

• 13.04.2023
        • Dzień dobry. Informuję, iż KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Warunkiem jest, aby jedno z rodziców/ opiekunów prawnych było ubezpieczone w KRUS. Turnusy trwają 21 dni i są całkowicie bezpłatne. Z turnusów mogą korzystać dzieci urodzone od 2008r. do 2016r ( 7lat-15 lat). PT KRUS w Augustowie organizuje wyjazd do CRR KRUS w Horyńcu Zdroju w terminie 25.06.2023r- 15.07.2023r, rehabilitacja związana z układem ruchu. Rehabilitacja układu oddechowego  odbywać się będzie w Szklarskiej Porębie w terminie 20.07.2023-09.08.2023r. Ilość miejsc ograniczona. Bardzo proszę o rozpropagowanie informacji o turnusach. Potrzebna dokumentacja znajduje się w załącznikach. W razie pytań, proszę o kontakt.

Z poważaniem   Sylwia Czerwińska  Inspektor

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

PLACÓWKA TERENOWA W AUGUSTOWIE

ul. Młyńska 29, 16-300 Augustów, Polska

T: +48 87 6446714     IP: 6010047       E: sylwia.czerwinska@krus.gov.pl    www.krus.gov.pl

Szanowni Państwo, Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie, Aleja Niepodległości 190. Szczegółowe informacje o zakresie i sposobie przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się pod adresem strony internetowej www.krus.gov.pl w zakładce RODO w KRUS.

Zalacznik_nr_7_oswiadczenie_na_udzielenie_pomocy_przedmedycznej.doc

Zalacznik_nr_6_Informacje_podawane_w_przypadku_pozyskiwania_danych_osobowych_od_osoby_ktorej_dan.doc

wniosek_o_rehabilitacje_lecznicza_turnus_regeneracyjny_2023.pdf

Zalacznik_nr_2_Informacja_o_stanie_zdrowia_dziecka.docx

• Rekolekcje wielkopostne 2023

• 02.04.2023
        • 24 marca 2023 r rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w parafii Pruska.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem katechetki Marzenny Duda przygotowali rozważania drogi krzyżowej
          i wspólnie z księdzem rekolekcjonistą ją  prowadzili. Rekolekcjom przewodniczył ksiądz Zbigniew Kamiński – kapelan szpitali ełckich. W pierwszym dniu lekcji duchowych ksiądz zwrócił naszą uwagę cytując słowa świętej siostry Faustyny  na trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: „CZYN, SŁOWO i MODLITWA.”

Kolejnego dnia w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego  usłyszeliśmy  z Ewangelii św. Łukasza słowa  anioła skierowane do  Maryi: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię. Dlatego też święte, które się narodzi, będzie nazwane  Synem Bożym.” Tajemnica wcielenia, w której Bóg staje się nam bliski, ukazuje godność każdego ludzkiego życia, dlatego w swoim planie miłości, począwszy od stworzenia, Bóg powierzył rodzinie misję najwyższą, która ma być   komórką  społeczeństwa i prawdziwym Kościołem. Nasi  uczniowie  wykorzystali ten czas łaski, przystępując do sakramentu pokuty i pojednania. Aktywnie włączyli się w tych dniach w oprawę mszy świętej, procesję z darami, złożyli podziękowanie księdzu Rekolekcjoniście   za skierowane do nas Słowo Boże.  Kierujemy podziękowanie do nauczycieli,   rodziców, którzy  razem z dziećmi uczestniczyli w rekolekcjach. Podczas rekolekcji uczniowie wykorzystali także sprzęt z Laboratorium Przyszłości.