•

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki uczennice z kółka teatralno-recytatorskiego, prowadzonego przez panią Annę Palczewską-Ciruszys, przygotowały przedstawienie pt. „Szlakiem baśni”. Celem inscenizacji było promowanie książek oraz czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. W czasie tego spotkania młodzi aktorzy mówili i śpiewali, dlaczego warto czytać książki, a barwne kostiumy postaci z ulubionych baśni oraz przygotowane zagadki i słodycze za poprawną odpowiedź miały bardziej zachęcić do czytania książek.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada, tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia z okazji  94 . rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu, która pobudzała do głębszej refleksji poprzez nawiązanie do czasów współczesnych.

Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy VI i V pod kierunkiem pani Anny Palczewskiej-Ciruszys . Motywem przewodnim tej nietradycyjnej  lekcji patriotyzmu były słowa Cypriana Kamila Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”.

Wspominając rozbiory, powstania, I wojnę światową – poznaliśmy drogę Polaków do odzyskania niepodległości – dnia 11 listopada 1918r. Widzowie mogli odczuć atmosferę radości i zarazem powagi tamtych dni. Wątki zaczerpnięte z historii Polski przeplatały się z pięknymi  wykonaniami pieśni wolnościowych i patriotycznych.

Na szkolnych gazetkach znalazły się krótkie fakty historyczne, zdjęcia oraz poezja o tematyce narodowowyzwoleńczej. Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia z biało-czerwonymi kotylionami.

Końcowym akcentem uroczystości z okazji Święta Niepodległości było przemówienie dyrektora szkoły pana Jana Duda.

CHOINKA  NOWOROCZNA 2012

21 stycznia 2012 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kroszewie bawiły się wesoło na zabawie noworocznej. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas, panie: Teresa Kubeł, Alicja Kuklińska, Anna Palczewska-Ciruszys i Edyta Wawiórko-Lisowska.Na tę imprezę przybyli również absolwenci naszej szkoły oraz dość duża grupa rodziców, która pomogła swoim pociechom w przygotowaniu poczęstunku. Wszyscy świetnie bawili się podczas zabawy tanecznej prowadzonej przez pracowników studia artystycznego z Białegostoku. Na zakończenie przybył Mikołaj obładowany prezentami, którego pojawienie się ucieszyło zwłaszcza maluchy z nauczania początkowego. Czas imprezy upłynął bardzo szybko i miło, ponieważ zabawa była naprawdę udana!!!