• Grudniowe zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

• 28.12.2022 21:26

•
      • Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupiony sprzęt jest wykorzystywany podczas zajęć lekcyjnych i organizowanych w szkole imprez. W grudniu nasi uczniowie zapoznawali się  z obsługą aparatu fotograficznego zakupionego z funduszy projektu „Laboratoria Przyszłości” i wykonali sobie nawzajem pamiątkowe zdjęcia w fotobudce z okazji mikołajek. Podczas zorganizowanych w szkole warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Agresji stop mówimy, przemocy nie lubimy” został wykorzystany sprzęt oświetleniowy przy odgrywaniu scenek dramowych przez uczniów. W tym miesiącu uczniowie z klas II, IV i V wzięli udział w zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez edukatora z mobilnych laboratoriów przyszłości. Wyposażony w nowoczesny sprzęt bus, 14 grudnia przyjechał do naszej szkoły, gdzie odbyły się  warsztaty pokazowe w celu  zwiększenia dostępu uczniów do nowoczesnych technologii.   Podczas niezwykle ciekawych zajęć nauczyciele i uczniowie mieli okazję przekonać się,  jak widzi komputer poprzez wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie prostego programu do odczytywania gestów. Dzieci zapoznały się z zagadnieniami związanymi z rozpoznawaniem obrazów oraz zasadami wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. Ćwiczenie to  stanowiło wprowadzenie w świat tzw. “Sztucznej Inteligencji”. Druga część warsztatów była związana z programowaniem Robota Photon. Photon jest najbardziej zaawansowanym technologicznie robotem edukacyjnym dostępnym na rynku. Wyposażonego w 10 czujników robota można zaprogramować na tysiące sposobów – wykryje przeszkody, zareaguje na dźwięk, zmiany oświetlenia czy dotyk. To zadanie sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Pani edukator stworzyła na miejscu przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Udział w warsztatach  był świetną okazją  do eksperymentowania.

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości#